Top 10 fajerwerki w 2014 roku

Pirotechnika INS Fireworks! poniedziałek, kwiecień 10, 2017 3824

Fajerwerki, inaczej sztuczne ognie, były nam znane już  około 206 r.p.n.e. Ich kolebką są Chiny i do dzisiaj stoją na czele listy największych ich producentów. Fajerwerki były stosowane w celach bitewnych, widowiskowych, bojowych a nawet w czasie rytuału odstraszania złych duchów. Dzisiaj kojarzymy je głównie z pokazami pirotechnicznymi związanymi z dużymi uroczystościami takimi jak wesele, sylwester czy imprezy plenerowe.

Cieszą oko, mogą przybrać ciekawy kształt, różnią się kolorem, wielkością i rodzajem eksplozji. Głośny huk petard może zwiastować szampańską zabawę, lub doniosłe wydarzenie. Oto Top 10 fajerwerków 2014 roku, rozpoczynających się od najmniejszych i najbardziej popularnych sztucznych ogni i petard, po te najbardziej zaawansowane.

Lista Top 10.

1.     DUM BUM - HIT 2014

Są to petardy produkcji czeskiej, hukowo-błyskowe, które mogą urozmaicić imprezę za ok.10 zł. Są jednymi z najlepiej sprzedających się w 2014 roku produktów z rodziny pirotechnicznej. Jeśli chcesz narobić trochę hałasu i urozmaicić spotkanie ze znajomymi, to warto zaopatrzeć się w pudełko (20szt) Dum Bum.

dum_bum

http://ins-fireworks.pl/petardy/p6a-dum-bum-petardy-blyskowe-klasek 

2.     Petardy FP3

Produkowane przez firmę Jorge, petardy błyskowe FP3, dają ciekawy efekt świetlny, oprócz samego huku towarzyszącego wybuchowi. Po zapaleniu petardy, będzie ona żarzyć się przez kilka sekund, by rozbłysnąć światłem przy wybuchu.

FP3

http://ins-fireworks.pl/petardy/fp3-petardy-blyskowe-jorge

3.     JC05 (FP3 Small)

Petardy Jorge, są potocznie nazywane petardami FP3, ponieważ ich działanie dość mocno przypomina te drugie. Po kilku sekundach od odpalenia, następuje głośny wybuch, który może sygnalizować, że na naszej imprezie dzieje się coś naprawdę fajnego.

JC05

http://ins-fireworks.pl/petardy/jc05-male-fp3-petardy-jorge

4.     Świece dymne JFS-1

Jeśli chcemy na naszej imprezie czegoś, co zwróci uwagę gości, niewątpliwie będą to fontanny kolorów, które pojawią się po odpaleniu Świec dymnych JFS-1. Dostępność różnych kolorów może urozmaicić pokaz, zwłaszcza gdy do czynienia mamy z meczem piłkarskim( gdzie istotna jest kolorystyka ) czy imprezą tematyczną.  Po odpaleniu takiej petardy w górę uniesie się dym, tworząc mozaikę w odpowiednio wybranym/nych kolorach.

swieca_dymna

http://ins-fireworks.pl/swiece-dymne/jfs1-r-jorge

5.     Raca Morska czerwona

Jest to odmiana racy białej, teleskopowej. Raca ta kojarzona jest najczęściej z meczami piłkarskimi, lub rejsem na statku. Po odpaleniu raca płonie i jarzy się czerwonym blaskiem, oraz wydziela kłęby dymu. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie kilku innych, dając wspaniały efekt.

raca_morska_czerwona

http://ins-fireworks.pl/flary-race/raca-morska-czerwona

6.     Petarda Błyskowa Colour Salute Panta model BP0038  

Tutaj mamy do czynienia z bardzo mocną petardą, która po odpaleniu wydaje głośny huk, oraz jarzy się na zielono-niebieski kolor.  Rozbłyska światłem już chwilę po jej zapaleniu. Z testów, które zostały przeprowadzone, w porównaniu do petardy TP2, Colour Salute Panta, wypada dużo silniej. Obecnie jest zaliczana do jednych, z najsilniejszych petard.

salute_panta

http://ins-fireworks.pl/petardy/bp0038-petarda-blyskowa-colour-salute-panta

7.     Stroboskop TXF441

Migająca tabletka, przypominająca efekt stroboskopu, rozbłyskuje migającym białym światłem. Światło stroboskopu rozbłyskuje przez 90 sekund. Jeśli jesteśmy zwolennikami dyskotekowych świateł ten wybór będzie dla nas idealny.

stroboskop

http://ins-fireworks.pl/stroboskopy/txf441-blyskajaca-tabletka-triplex

8.     ZX8020. Flara Czerwona

Jest to doskonałe rozwiązanie dla kibiców, którzy pragną uczcić wygrany mecz lub wesprzeć swoją drużynę dopingiem, ponieważ Flara Czerwona jest doskonale widoczna z dużej odległości. Idealnie  będzie się także nadawać, do celebrowania różnych okazji na imprezach w plenerze.

flara_czerwona

http://ins-fireworks.pl/flary-race/zx8020-flara-czerwona-surex

9.     P6012 Moździeż Gepard Kometa

Petardy typu moździerz mają często kilka efektów świetlnych i wybuchowych, więc jest to mieszanka doskonała. Możemy zaskoczyć naszych gości, dzięki świetnie dobranym kolorom, oraz sile eksplozji. Następujące po sobie eksplozje i mieszanka świateł z pewnością będą warte zapamiętania.

mozdzierz_gepard_kometa

http://ins-fireworks.pl/mozdzierze/p6012-mozdziez--gepard-kometa

10.  Magma TXB604

Fajerwerki magma należą do sztucznych ogni większego kalibru. Wystrzelone w powietrze dosięgają nawet do  50-60 metrów wysokości. Rozświetlają niebo pięknymi kolorami i z pewnością pozostają na długo w pamięci imprezowiczów, którzy mieli przyjemność oglądać pokaz złożony właśnie z tego typu fajerwerków.

Magma

http://ultras-europe.com/pl/missile-batteries/177-new-generation-jw67.html

Leave your comment

Top