Top 10 najlepsze oprawy na mecze w 2013 roku.

News wtorek, czerwiec 7, 2016 1202

Oprawa meczu- czym właściwie jest?

Najlepsze oprawy 2013Mecze piłki nożnej, to nie tylko 11 osobowa drużyna i wynik. To przede wszystkim miejsce spotkań kibiców, dla których wsparcie drużyny jest jednym z najciekawszych elementów spotkania sportowego. A co sprawia, że spotkanie piłkarskie nabiera specyficznej atmosfery? Oczywiście najlepsza oprawa meczu!

Najlepsze oprawy meczów zapadają na długo w pamięć zarówno fanom piłki nożnej, jak i laikom, oglądającym mecze sporadycznie, „do piwka”.
To wszystko, co sprawia, że na meczu robi się głośno, a sama gra staje się widowiskiem jest celem każdej oprawy. Śpiew kibiców, powiewająca sektorówka (największa z flag na stadionie), okrzyki, doping, race, koszulki w barwach ukochanej drużyny i wiele, wiele innych. Mistrzem ceremonii w tego typu działaniach jest tzw. Ultras – czyli osoba zajmująca się organizacją dopingu. To jej należą się główne słowa uznania, za wszelkiego rodzaju spójne widowiska, w których uczestniczą fani.

Top 10 najlepszych opraw na mecze w 2013 roku.

Bardzo ciężko wybrać spośród niezliczonych opraw te, które można zaliczyć do „Top 10”. Oto oprawy, uznane przez wielu kibiców oraz ultrasów w 2013 roku za najlepsze:

Borussia Dortmund – Málaga CF

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym (Liga Mistrzów), rozegranym 9 kwietnia 2013 Borussia pokazała na co stać jej kibiców. Oprawę meczu należy zdecydowanie zaliczyć do mistrzowskich. Cały sektor głośno zaśpiewał hymn układając z kartonów czarno -żółte godło swojego klubu. Po zakończeniu melodii, na trybunach rozległ się lekko tajemniczy dźwięk, a chwilę później, dosłownie „spod ziemi”, zaczęła wyrastać ogromna postać  w kolorach drużyny trzymająca lornetkę w ręce, symbolizująca wypatrywanie pucharu.  

Dynamo Drezno – Energie Cottbus

Ta oprawa zdecydowanie zasługuje na miejsce w Top 10. Zaangażowanie całego stadionu dało niesamowity efekt tonięcia w czarno-żółtym morzu Dynamo Drezna. Trzeba przyznać, że konfetti, ogromna flaga trzymana przez kibiców oraz ruchome postacie 3D nie mają sobie równych.

FC Kopenhaga – SønderjyskE

Oprawę meczu z  20 maja 2013 roku kibiców FC Kopenhagi wykonanej na różnych poziomach (pionowych i poziomych) zaliczyć można do jednych z lepszych opraw minionego sezonu.

Olympiakos Pireus – AEK

W tej oprawie z meczu, który odbył się 10 marca 2013 roku, zdecydowanie największa uwagę przyciąga ogromna flaga Olympiakos Pierus, którą kibice dumnie trzymają w czasie śpiewu. Dodatkowo zapalone race na brzegach flagi dodały całości niesamowity wygląd.

     

FSV Mainz 05 – Eintracht Frankfurt

Tym razem gwoździem program było obracające się koło z herbem FSV Mainz 05, niemieckiej drużyny piłkarskiej.

Zenit Saint Petersburg – Anży Machaczkała

Mecz rozegrany 18 sierpnia 2013 pokazał na co stać kibiców Zenitu… Stadion pokazał oprawę w niebieskich odcieniach, a na trybunach można było podziwiać flagę przedstawiającą średniowiecznych  wojowników.

 

Leave your comment

Top